Budowanie zespołu: krok 1-poświęć czas

Przez 6 lat byłam związana z branżą gastro. Pisząc tutaj tekst Desperacja czyli zatrudnię od zaraz  miałam na myśli proces rekrutacyjny. Ale dziś pomyślałam o nim, w kontekście zarządzania zespołem.

Gastronomia jest branżą szczególnie wrażliwą. Jeśli zespół nie działa – klient od razu to odczuje a właściciel dostanie rykoszetem. (złe opinie- spadek obrotów-karuzela zwolnień). Jeżeli w Twoim zespole coś się psuje, borykasz się z odejściami, trudno się wam dogadać, zanim pomyślisz o  zmianie pracy albo o zmianie pracowników /jedno i drugie jest kosztowne/ spróbuj od przyjrzenia się temu co masz.

 Krok 1 Poświęć czas i poznaj  WSZYSTKICH członków zespołu.

Kiedy piszę wszystkich mam na myśl NAPRAWDĘ wszystkich. Nawet tych których dotąd trzymałeś na dystans. Rozmawiaj, pytaj, słuchaj , dawaj feedback. Podejdź do tego z otwartą głową. Nie czyń założeń. Te które masz -wyrzuć. Poznaj wszystkich od nowa.                                                                                                                                Jeżeli do tej pory chowałeś się w biurze, albo kojarzysz się z dyrektywnym stylem zarządzania – początek nie będzie łatwy. Zdobycie zaufania, przełamanie podejrzliwości i zachęcenie  do otwartości wymagają czasu i stworzenia odpowiednich warunków. A jeśli normą było obwinianie zamiast szukania rozwiązań – będzie trudniej. Przygotuj się na krytykę i na to, że pewne rzeczy okażą się zupełnie inne niż sądziłeś. Ale obiecuję – warto! Jeżeli wykonasz tę część dobrze – zaprocentuje.

I będziesz mógł przejść do kroku 2: Zrób użytek ze zdobytej wiedzy – mapa 

Na dziś wystarczy i miłego poznawania

Kamila  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *